Wesele w motywie Art deco nie jest prostym zadaniem. Konsultant ślubny często spotyka się z prośbą o wystylizowanie ślubu i wesela Młodej Parze. Każda stylizowana realizacja jest dużym wyzwaniem organizacyjnym i kreatywnym. Ponad połowa naszych Par Młodych, które się do nas zgłaszają pragnie, abyśmy im zorganizowali przyjęcie w konkretnym motywie przewodnim. Były to między innymi: Jewel Tones, Video Games, Bal Maskowy w Wenecji , kolory Pantone 2016 – Rose and Serenity, a także takie jak motyw związany z klubem piłkarskim Legia, Leśny ślub czy motyw Kwiatu Kwitnącej Wiśni. Wszystkie te realizacje są bardzo pracochłonne pod względem estetycznym i dekoracyjnym. Każdy jeden detal ma duże znaczenie, zaczynając od odpowiedniego miejsca, przez kwiaty, świece, zastawę, krzesła, papeterię, aż po ułożenie i kolor serwetek.










WYBÓR MOTYWU PRZEWODNIEGO
Na początku chcielibyśmy opowiedzieć Wam, jak wyglądał wybór motywu przewodniego, ponieważ był to dłuższy proces. Monika i Bogusz na samym początku naszej współpracy nie mieli sprecyzowanego motywu przewodniego, w jakim chcieliby mieć zrealizowany ślub i wesele. Po kilku rozmowach jednak dowiedzieliśmy się o nich bardzo dużo i okazało się, że pomimo tego, że Parze Młodej podobało się wiele rzeczy, to dało się z tego wyciągnąć sedno ich stylu. Następnie spróbowaliśmy dopasować kilka motywów do ich wesela. Monice bardzo podobała się nasza realizacja w motywie The Great Gatsby, jednak to nie było dokładnie to, na czym jej zależało. Wesela w tym motywie The Great Gatsby w pełni oddają klimat lat 20 i 30 minionego wieku. Monika i Bogusz są jednak bardzo nowoczesnymi ludźmi, więc musieliśmy nieco odświeżyć ten styl. Krążyliśmy trochę wokół tego tematu i wpadł mi pomysł, aby zrealizować wesele w motywie Art deco w wersji współczesnej. Parze Młodej od samego początku spodobała się ta propozycja i okazało się, że to strzał w dziesiątkę.











ART DECO – MOTYW NA WESELE
Art deco to styl w architekturze, malarstwie, grafice, rozpowszechniony w latach 1919–1939. Minęło prawie 100 lat od jego zapoczątkowania, a my musieliśmy go trochę uwspółcześnić. Zatem postawiliśmy na dwa główne kolory, jakim był czarny i złoty oraz dwa poboczne – biały i zielony. Dodatkowo chcieliśmy zachować w aranżacji dużo geometrii, która jest bardzo charakterystyczna dla Art deco. Czarny kolor zdecydowanie przodował i on był bazą do naszej aranżacji. Wykorzystaliśmy go między innymi w czarnych cekinowych obrusach, papeterii, ściance za Parą Młodą i dywanie przy wejściu do obiektu weselnego. Natomiast złoto było jego dopełnieniem. Dodatkowo w tym kolorze zamówiliśmy piękne krzesła chiavari, podtalerza oraz balony giganty, które powiewały nad kwadratowym parkietem, który był ułożony na samym środku sali, pomiędzy stołami. Całość tej aranżacji dopełniały nowoczesne kompozycje z liści monstery i białych kwiatów oraz światło architektoniczne w kolorze złotym, które uruchomiliśmy po zmroku.
Realizacja była wyjątkowa i jesteśmy naprawdę z niej bardzo zadowoleni. Nasza radość jest tym większa, że Para Młoda była zachwycona efektem i w pełni odzwierciedliła ich oczekiwania. Zabawa trwała do białego rana, goście świetnie się bawili, a Para Młoda bardzo szczęśliwa – dla nas taki widok to największa nagroda.







Fotografie: WhiteStory & PGD Studio