Pielęgnacja włosów przed ślubem

Dla każdego z nas dzień ślubu jest jednym z najważniejszych dni w życiu – pragniemy, aby właśnie wtedy zarówno nasza skóra, jak i włosy, wyglądały zjawiskowo. No właśnie, jak zadbać o nasze włosy? Kiedy rozpocząć odpowiednią pielęgnacje? Czego używać, a czego lepiej unikać? Jaki kolor będzie dla nas odpowiedni? I najważniejsze – jaki rodzaj fryzury spełni nasze oczekiwania w dniu ślubu? Na te i wiele innych pytań odpowiedź zna Fabian, nasz konsultant ślubny, który jest również od kilkunastu lat fryzjerem. Podpowie nam kilka ważnych rad oraz zdradzi receptę jak mieć zjawiskowe włosy podczas jednego z najważniejszych dni w życiu.

 


 
3 MIESIĄCE PRZED ŚLUBEM
 

Jeśli lubicie eksperymentować ze swoim wizerunkiem i lubicie zmiany, warto podjąć teraz decyzję o tym w jakim kolorze włosów będziecie się najlepiej czuły w dniu ślubu. Jest to idealny czas na to, aby wprowadzić ewentualne korekty czy poprawki. Jeśli macie swojego zaufanego fryzjera, to warto już teraz porozmawiać z nim o tym jakie są Wasze oczekiwania, pokazać projekt sukni ślubnej i ustalić plan na najbliższe tygodnie, dzięki temu będzie mógł przez cały ten czas opiekować się Waszymi włosami.

 

Gdy już kolor został ustalony, warto zastanowić się nad tym czy włosy zapuszczamy czy jednak nie. 3 miesiące to czas, w którym osiągniemy około 3 – 4 dodatkowych centymetrów długości, natomiast jeśli pragniecie mieć jeszcze dłuższe włosy, warto pomyśleć o tym wcześniej. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla Pań, którym ciężko jest zapuścić kilka dodatkowych centymetrów jest przedłużanie włosów metodą Clip – in. Włosy umieszczone są na specjalnych spinkach, które wpinamy w dniu uroczystości i ewentualnie ściągamy na następny dzień. Oczywiście później, bez większego wysiłku, będzie można założyć je sobie samemu w domu. Kolor dobierany jest tak, aby nie było widać żadnej różnicy. Można osiągnąć naprawdę spektakularne efekty w kilka chwil. Większość gwiazd, które oglądamy korzystają właśnie z tej metody.

 


 
2 MIESIĄCE PRZED ŚLUBEM
 

Pielęgnacja włosów to temat, który wydaje się dla wszystkich dość oczywisty, ale jednak może przysparzać sporo kłopotów. Warto zdiagnozować swój rodzaj włosów tak, aby idealnie dobrać szampon, odżywkę i maskę, a jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej zapytać swojego fryzjera o swój stan włosów.

 

Zawsze staram się swoim klientkom polecać produkty profesjonalne. Dlatego, że to właśnie one zawierają zdecydowanie bardziej skoncentrowane składniki pielęgnujące, które są zdecydowanie wyższej jakości, niż te dostępne w drogeriach. Skoro już jesteśmy przy składnikach, warto tutaj wspomnieć o kilku kwestiach: kategorycznie unikajcie szamponów zawierających SLS (Sodium Lauryl Sulfate ) – drażniący detergent , dzięki któremu szampon pięknie się pieni, ale powoduje przy tym bardzo często łupież, świąd, a w skrajnych przypadkach atopowe zapalenie skóry. Odżywki do włosów należy wybierać takie, które nie zawierają w składzie silikonów (można poznać po następujących końcówkach: Dimethicone, methicone, siloxane, silanol, silicone), dzięki temu Wasze włosy nie zostaną zaklejone pielęgnacją instant, która będzie działała jedynie do następnego umycia.

 


 

Z Twoim fryzjerem warto opracować plan pielęgnacyjny, aż do dnia ślubu. Jeśli będzie taka potrzeba dobierze intensywną regenerację w salonie i kurację do stosowania w domu. Pamiętajcie, że nie osiągniecie zadowalających rezultatów bez systematyczności. Użycie nawet najdroższej i najlepszej odżywki nie zastąpi regularnej pracy z włosami, które w dniu ślubu z pewnością Wam się odwdzięczą :)

cdn.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.